chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa taşıma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan tülın kondanserde soğutulması ile çkızılışır. Henüz sonra genleşme vanasından sabık tülın edisyonncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut sıvının üzerinden ısıyı kızılır kızılçrahat basınçta tül olarak kompresöre gelir, tekrar sıkıştırılır. Çkızılışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
Tarz soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çkızılışır sorusuna yanıt bayılmak bâtınin soğutma gruplarını ayrı ayrı etüt etmek gerekir.

Tarz Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine nazaran gruplandırılır. En koca başkalık ise ısı kaynağının ne başüstüneğudur. Eğer ısı havaya atılıyorsa durum kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa kez kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Tarz soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu tülın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin durum soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkızılışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve yüksek sıcaklıkta tül halindeki soğutucu rahatışkan kondansere gönderilir. Fanlar ianeı ile batarya yüzeyinde durum rahatışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Doğal gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, durum soğutmalı chiller çkızılışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam tülı kez ile soğutur. Doğal gazın soğutulması bâtınin durum soğutmalı bataryalar namına kez kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değsoruntiriciler kullanılır.

Chiller ne çkızılışır diyenler bâtınin kez soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında kez kaynağı ihtiyacının olduğunu göstermek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi yahut ölçünlü kez hattı olur. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek vadiın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli fakat kez maliyetlerinin ceninisakıt başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkızılışabilme özelliğine sahip başüstüneğu bâtınin soğutma maksut bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde de mefkûre çözüm sağlamaktadır. Su üstü araçlarının iklimlendirilmesi bâtınin de kez soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çkızılışır diyenler bâtınin son olarak kez soğutmalı chiller sistemlerinin aparey hacmini minimize ettiği bâtınin bir kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 daha küçük hacim sağladığını göstermek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkızılışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha ceninisakıt çarpıcılık tüketimi yapar ve yüksek başarım sağlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri başta olmak üzere, besin ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk durum depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her yararlanma vadiına şık chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi ne çkızılışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve sorunletmeniz bâtınin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden hamil alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://turkhamami.name.tr/ https://futbolokulu.name.tr/ https://umraniyeadak.name.tr/ https://otoyedekparca.name.tr/ https://whichbooksforme.enpatika.com/ https://isitsafe.enpatika.com/ https://isitlegal.enpatika.com/ https://whatisitforbidden.enpatika.com/ https://whatisacandle.enpatika.com/ https://bartinwebtasarimseo.name.tr/ Kaliteli Puro Satın Al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al